MoonCall
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pytania i odpowiedzi

+3
Kahei
Nida
Savrael
7 posters

Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Savrael Nie Kwi 17, 2011 7:39 pm

Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości - zapytaj! Postaramy się wspólnie rozwiać wszelkie wątpliwości Wink

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Nida Pią Kwi 22, 2011 4:26 pm

Czy jest gdzieś napisane jak założyć watahę? Trzeba mieć pozwolenie admina na jej założenie? Czy do założenia watahy trzeba mieć określoną minimalną liczbę chętnych do członkostwa? :D Czy są jakieś zastrzeżenia odnośnie zakładania i późniejszego rozwoju watahy?
Nida
Nida
Wilk

Liczba postów : 45
Jest z nami od : 21/04/2011
Female
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 2o
Zręczność : 2o

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Kahei Pią Kwi 22, 2011 4:27 pm

https://mooncall.forumpl.net/t2-walki-zabijanie-przejmowanie-terenow-tworzenie-watah

Watahę może założyć każdy wilk w krainie. Wystarczy, że wzbudzi w sobie taką chęć i zwerbuje do swojej grupki przynajmniej dwa wilki. Wszystko oczywiście odbywa się podczas gry.
Stado może mieć własne prawo, zwyczaje, tereny, rangi itp. [tutaj wataha może założyć jeden temat, który przeznaczy na szeroko pojętą organizację].
Nazwa też jest dowolna (czy nazwiemy to stadem/grupą/gromadą/rodziną/watahą/sforą/bandą, czy też zastosujemy jednowyrazową nazwę własną - wszystkie te określenia traktujemy jako jedną "strukturę").

Uprasza się o przemyślenie ewentualnego tworzenia watahy. Jest to naprawdę ambitne przedsięwzięcie. Przecież tworzymy małe społeczeństwo, które musi sprawnie funkcjonować. Wszelkie kwestie powinny być przemyślane kilka razy.

Prosz ^^
Kahei
Kahei
Wilk

Liczba postów : 675
Jest z nami od : 18/04/2011
Male
Wataha : Kiheitai
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue88 / 10088 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 23
Zręczność : 30

https://mooncall.forumpl.net/t74-kiheitai

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Nida Pią Kwi 22, 2011 4:28 pm

Dziękuję, tak mi się właśnie wydawało, że gdzieś to już widziałam, ale nie mogłam spowrotem znaleźć :D
Nida
Nida
Wilk

Liczba postów : 45
Jest z nami od : 21/04/2011
Female
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 2o
Zręczność : 2o

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Icy Wto Kwi 26, 2011 1:02 pm

Ja mam natomiast pytanie do punktów...

Jeśli dwoje osobników ma taką samą ilość punktów spostrzegawczości - co się wtedy dzieje, jeśli jedna z nich się ukryje? Czy druga może ją dostrzec, czy jednak pozostanie ona dla niej niewykryta?
Icy
Icy
Wilk

Liczba postów : 156
Jest z nami od : 24/04/2011
Female
Wataha : Xīngzuò
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 20
Zręczność : 24

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Savrael Wto Kwi 26, 2011 2:58 pm

Generalnie to zależy od tego, kto jak się ukrył, kto jak się rozgląda i jak w ogóle chcecie grać, ale... możemy przyjąć że druga osoba dostrzega "coś" lub wydaje jej się, że dostrzega. Czyli np. zauważa jakiś ruch albo czuje się obserwowana albo coś w tym stylu...

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Inter Wto Maj 03, 2011 4:58 pm

jakie to fajowe! są może gdzieś opisane zasady jak na takie cuś polować? znaczy- z tą kostką?
Inter
Inter
Wilk

Liczba postów : 352
Jest z nami od : 22/04/2011
Male
Wataha : Yanakhta
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue60 / 10060 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 10
Zręczność : 20

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Savrael Wto Maj 03, 2011 5:08 pm

Powiedzmy że tu wam odpowiem...

Karibu zamieszkuje raczej chłodniejsze obszary więc nie wiem jak to z nim będzie... co do bizona - pomyślę o nim przy robieniu generatora na stepy.

Co do zasad - oprócz tego że dowolne to można walczyć normalnie jak z innym wilkiem, tj. na kostki. Wyrzucasz jedną dla siebie, jedną dla zwierzaka i liczysz...

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Inter Wto Maj 03, 2011 5:24 pm

yhym.. czyli jak przypuścmy wyrzucę 2 50-ściennymi kostkami, i wyjdzie mi 30 i załóżmy 1, to ja nie łapię królika, za to on łapie mnie, tudzież gryzie, drapie z siłą 5 czy jak to jest? xD
Inter
Inter
Wilk

Liczba postów : 352
Jest z nami od : 22/04/2011
Male
Wataha : Yanakhta
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue60 / 10060 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 10
Zręczność : 20

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty odp

Pisanie by Savrael Wto Maj 03, 2011 5:33 pm

Cóż, póki gonisz królika to on się raczej na ciebie nie rzuca, ale gdy już masz go w zębach to on nie chcąc poddać się nieuchronnej śmierci zacznie cię kopać, wyrywać się, gryźć itp....
Jak wyrzucisz 30 to nie trafiasz w cel, albo go wypuszczasz (bo dziwne by było nie trafić jak trzymasz go w pysku)
Ogólnie wszystko zależy od tego jaką sytuację sobie stworzysz Wink

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Kahei Pią Maj 06, 2011 2:04 pm

Odkąd mam dwa konta to ciekawi mnie, czy muszę wybierać którym iść na polowanie, albo walki o teren? Czy może mogę iść obydwoma i nie będzie z tym problemu? Początkowo myślałam, że zależy to od nas - userów, jednak pytam dla pewności i rozwiania wątpliwości!
Kahei
Kahei
Wilk

Liczba postów : 675
Jest z nami od : 18/04/2011
Male
Wataha : Kiheitai
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue88 / 10088 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 23
Zręczność : 30

https://mooncall.forumpl.net/t74-kiheitai

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Savrael Pią Maj 06, 2011 8:10 pm

Generalnie sądzę, że uczciwiej będzie jeśli każdy uczestnik pojawi się tylko jednym, wybranym kontem. Jeśli jednak walczący dogadają się, by w grę wchodziła dowolna ilość kont danego usera, nie widzę powodu by tak miało nie być. Grunt, by wszystko było uczciwie ustalone przed walką.

Natomiast polowania to polowania, wasza wola iloma kontami pójdziecie [oczywiście to nie dotyczy polowań-questów, gdzie niestety musicie radzić sobie tylko jedną postacią].

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Mestor Sro Maj 11, 2011 2:00 pm

Czy można mieć własną postać, będącą "innym zwierzęciem"? Domyślam się, że potrzebna jest zgoda administratora, ale chodzi mi o to czy ta opcja jest dostępna dla zwykłych userów (tak, mam chrapkę na pewne słodziutkie stworzonko.. xP). Oraz jeśli tak, to.. co ze statystykami?
Mestor
Mestor
Wilk

Liczba postów : 387
Jest z nami od : 21/04/2011
Male
Wataha : Kiheitai
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 20
Zręczność : 23

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Krgar Sro Maj 11, 2011 2:44 pm

Z tego, co wiem można, ale trzeba brać pod uwagę, że wszystko, co niepsowate nie może porozumiewać się słownie z innymi psowatymi. Najlepiej byłoby zastosować telepatię, gesty, albo pisanie na czymś.
Jeśli chodzi o statystyki - grasz na takich samych zasadach, jak inni, więc teoretycznie możesz stworzyć supermysz, która pokona wilka tylko dlatego, że jest prowadzona przez innego usera, a nie generator losowy.

Utrudnienia dla grupy "innych" zwierząt pojawią się dużo później, ale prawdopodobnie na to konto dostaną inny przywilej.
Jest też kwestia rangi. Musisz napisać do administratora, żeby zmienił ci wilka na taką, jaką chcesz, bo zanim się dopatrzy w karcie postaci, trochę czasu minie.
Krgar
Krgar
Jenot

Liczba postów : 86
Jest z nami od : 25/04/2011
Male
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 5
Zręczność : 30

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Mestor Sro Maj 11, 2011 3:34 pm

Ok, dzięki za pomoc. Wink Moje marzenia zostały spełnione.. xP
Mestor
Mestor
Wilk

Liczba postów : 387
Jest z nami od : 21/04/2011
Male
Wataha : Kiheitai
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue99 / 10099 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue

Siła : 20
Zręczność : 23

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Savrael Czw Maj 12, 2011 5:58 pm

Małe sprostowanie:

Konta innych zwierząt oczywiście, mogą powstawać. Trzeba pamiętać tylko o barierach językowych (bo raczej nie uznam telepatii... chyba, że ktoś będzie miał świetną, logiczną i mającą dobry wpływ na ogół gry wymówkę...) i barierach klimatycznych (cóż... już nie będę zabraniać istnienia temu uroczemu stworzeniu z klimatu równikowego ale... będzie mu tak jakby trochę zimno tutaj... następnym razem lepiej na to uważać Wink).
Ponadto inne zwierzęta są nieco dyskryminowane... póki co... nie rozwijają się one tak jak wilki, tj. nie przewiduję przyznawania im punktów doświadczenia. Więc albo jakoś sobie poradzą z tymi dwoma tysiącami na start albo mogą napisać o jakby "indywidualne rozdzielenie statystyk" które by mogły lepiej odzwierciedlać sprawność zwierzęcia (jak na kartach z generatora), jednak ta wartość nie ulegałaby już potem zmianie.
Takie są przynajmniej początkowe założenia...

Savrael
Administrator

Liczba postów : 718
Jest z nami od : 16/04/2011
Zdrowie :
Pytania i odpowiedzi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pytania i odpowiedzi Right_bar_bleue


https://mooncall.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pytania i odpowiedzi Empty Re: Pytania i odpowiedzi

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach